א. גילוי אש | התקנת אינטרקום
0722415588

התקנת אינטרקום
איך בוחרים את המערכת המתאימה

בעבר מערכות אינטרקום הותקנו רק בבנייני יוקרה, אך עם התקדמות הטכנולוגיה והיצע הרב, מחירי המערכות הוזלו וכיום הן זמינות וכדאיות לכל אחד. יש סוגים שונים של דלתות אינטרקום, יש התקנת אינטרקוםהמתאימות לבתים פרטיים, יש המתאימות לבתי עסקים, לבנייני משרדים ועוד. התקנת האינטרקום צריכה להתבצע בהתאם לשימוש המיועד, לכמות התנועה במקום, לתקציב ולסוג הפיקוח על הכניסה.
התקנת אינטרקום – איך לבחור את המערכת המתאימה
את מערכת האינטרקום יש להתאים לצרכים ולדרישות. חשוב להגדיר האם דלת האינטרקום מיועדת לפתח חיצוני אולפתח פנימי. התקנת דלת אינטרקום לפתח חיצוני מחייבת התקנה של מערכת חזקה, עמידה,דלת המוגנת מפני פריצה וחבלה ומפני פגעי מזג האוויר.
חשוב גם להגדיר את הזיהוי. האם נזהה את מי שמבקש להיכנס באמצעות הקול או באמצעות תמונה שתעבור בטלוויזיה במעגל סגור. אם נחליט על זיהוי באמצעות קול, יש להתקין מיקרופון, לזיהוי באמצעות תמונה יש להוסיף מצלמה.
חשוב להחליט גם האם מערכת האינטרקום תופעל באמצעות בקרה פנימית ותכלול רק לחצן קריאה או שכדאי להתקין מערכת פתיחה עצמאית שתזהה את הנכנס באמצעות קוד, כרטיס מגנטי או זיהוי ביומטרי.
בכל התקנת מערכת אינטרקום חשוב לבחור מערכת איכותית וחזקה שתספק זיהוי אמין. יש דרגות שונות שלרמות, של חוזק, עמידות ושל תחכום. אם בחרנו זיהוי באמצעות מערכת שמע, חשוב שאיכות הקול תהיה ברורה וגבוהה, אם בחרנו זיהוי חזותי, חשוב לבחור מצלמה איכותית שתספק תמונה ברורה ובהירה שאפשר יהיה לזהות את הנכנס בקלות. בדרך כלל מערכת האינטרקום בבתים פרטיים פשוטה יותר ממערכות המיועדות לבתי עסקים למשרדים ולמפעלים.

התקנת אינטרקום – כמה טיפים ועצות טובות
כאשר אתם מחפשים התקנת אינטרקום חשוב לוודא כי המתקין יהיה בעל ידע נרחב בחשמל ואלקטרוניקה ושיהיה זמין. מערכות אינטרקום הן מערכות שבהן משתמשים ללא הפסקה, הן עלולות להתקלקל וחשוב לתקן אותן מיד.
כמו כל דבר גם חברה להתקנת אינטרקום בוחרים לפי המלצות. כדאי לשאול בין חברים ובין עמיתים לעבודה האם עבדו עם חברות המתקינות אינטרקום והאם הם היו מרוצים. אם לא הצלחתם לקבל המלצות מחברים נסו להיעזר במנועי החיפוש. אם אתם, לדוגמה, גרים בחיפה, הקישו במנוע החיפוש: "התקנת אינטרקום בחיפה", ותקבלו מידע עדכני ואמין על אודות החברות המובילות באזור הגיאוגרפי שלכם.
שוק התקנת האינטרנט הוא שוק תחרותי מאוד עם פער מחירים. אפשר למצוא קשת מחירים החל ממחירים זולים ועד למחירים גבוהים. מערכות אינטרקום מספקות הגנה, ולכן כדאי להשקיע בהן. כאשר אתם עורכים סקר שווקים, יש להשוות את המחירים על בסיס נתונים שווים ותמיד כדאי לדעת כי מחירים נמוכים במיוחד עלולים לאותת על חברה חסרת ניסיון, על איכות ירודה של חומרי גלם ועוד.