א. גילוי אש | כיבוי אש בצפון
0722415588

כיבוי אש בצפון
מבט על הציוד מציל החיים

ציוד כיבוי אש בצפון כאשר פורצת שרפה יש להזעיק מיד את כוחות ההצלה ובראשם את מכבי האש. על אף ההשתדלות והרצון הטוב, כוחות ההצלה לא תמיד יכולים להגיע במהירות אל מקום השרפה בשל סיבות שאינן תלויות בהם כמו מרחק, פקקים בדרך ועוד. הדקות האלו, עד שכוחות ההצלה מגיעים, יכולות להיות ההבדל בין חיים למוות. לכן אם אתם גרים בצפון, למשל, בכל בניין משותף, בכל משרד, בכל מסעדה ובכל מקום בצפון הומה אדם, חייב להיות ציוד כיבוי אש בצפון.
כיבוי אש בצפון – כמה מילים על הציוד
בכל מקום הומה אדם יש להתקין מערכות אוטומאטיות של כיבוי אש בצפון אוספרינקלרים. מערכות אלו מופעלות באופן אוטומאטי מיד כאשר פורצת שרפה. הן מתריעות גם באזורים הסמוכים למקום השרפה, אזורים שהאש עדיין לא הגיעה אליהם ומפעילות אזעקה. זהו המענה האולטימטיבי לתופעת השרפות הגובה מחיר יקר. בעת הישמע האזעקה ידעו התושבים או כל מי שנמצא במקום הקרוב, להתרחק כדי לא להסתכן או להילכד במקום בוער ומסוכן.
אביזר נוסף של כיבוי אש בצפון הוא המפוחים. תפקיד המפוחים הוא לפזר את העשן. פיזור העשן הוא קריטי. במקרים של שרפות, אנשים רבים נפגעים כתוצאה משאיפת עשן ולאו דווקא ממגע ישיר עם האש. חשוב לדעת כי בכל בניין בעל תשע קומות ויותר מחייבות הרשויות האחראיות להתקין מפוחים.
גלאי עשן הוא כלי נוסף וחיוני הקשור למערכות של כיבוי אש בצפון. בשנים האחרונות חלה התקדמות טכנולוגית מדהימה בתחום גלאי האש. היום אפשר להתקין גלאי אש ולחבר אותו למערכות מיזוג האוויר או למערכות נוספות של אוורור הבית. בכל מקרה שבו יאתר הגלאי עשן, יפסיקו המערכות לפעול ולא יגבירו את הסכנה להתלקחות האש. אפשר גם לחבר גלאי עשן למנגנון שיפתח באופן אוטומאטי את החלונות, או אפילו יחייג בטלפון למספר שהוזן בו מראש ויחסוך דקות יקרות.
בכל בניין או מקום ציבורי חייב להיות גליגלון של כיבוי אש בצפון ועליו צינור לחץ באורך של עשרים וחמישה מטרים. את הגליגלון מתקינים בחדר ההמתנה או בלובי,בחדרי הסקה, בחדרי המיזוג ובכל מקום מרכזי בבניין משותף או בבניין משרדים או בכל בניין ציבורי.

כיבוי אש בצפון – איך לבחור ציוד לכיבוי אש
כאשר אתם רוצים לרכוש ציוד לכיבוי אש, כדאי להתייעץ עם קצין כבאות מומחה וותיק. רק כבאי בעל ניסיון ידע לייעץ לכם מהו הציוד המתאים ביותר למקום שבו אתם מעוניינים להתקין אותו.
ציוד כיבוי אש בצפון ובכל מקום קונים רק מבית טוב, מחברה ותיקה ובעלתמוניטין כדי להיות בטוחים כי בזמן אמת לא יחולו תקלות והציוד יפעל היטב.
הקפידו לקנות ציוד לכיבוי אש בעל תו תקן.